BigHistorySite.com

Uyari: Bu bir makine çevirisi oldugunu. Yanlisliklar olabilir.

geri dön: liste özeti

 

Egzersizleri bu Set Tasarim ve Kullanim Olanaklari

William McGaughey tarafindan

 

Genel açiklama:

Bu çevremizdeki dünya ilgi Canlandiracak edecek 14'e 9 yas arasi çocuklar için uygun egzersizler bir dizi, oldugunu. Madde, yasam ve düsünce - - ya da bunlarin bir kombinasyonu bu dünyada her sey üç varlik türleri olusmaktadir O teori ile ilgilidir. Üçlü Varliginin Tarihi baslikli Big History Benim kitabim, üç unsur bir kozmoloji ya da yaratilis hikayesi olarak yazilir. Bu web sitesinde sunulan, "Üçlü Varliginin seyler", çocuklar bilemez O siradan Things asagi toprak bu kavrami getiren bir arkadasi eseridir.

Onun mekan: Okullar çocuklarin kuru seyler ögrenmek için mantikli bir yer vardir. Egzersizler Bu set kendi basina bir ders haline gelebilir fen siniflari OriT tanitilan olabilir. Alternatif olarak, egzersizler, bir salon oyunu bir tür haline gelebilir. Çesitli kullanimlar için sablon kisiye yararli ya da ilginç buldugu serbestçe verilir. Ama, gerçekten, bu düzeni içine soluk ve o is yapmak, bireysel ögretmen, veli veya diger ilgili kisi kadardir.

 

Bir okul ders Önerisi:

Ders ögretmeni tartisma lider olmanin, sinifta Temelde ögretilen olacaktir. Hiçbir yazili testler olacakti. Ancak, en aktif katilimcilarin sinif tartisma ögrenci olasilikla yüksek notlar alacak. Bu ders ortaokul boyunca 4 sinif için uygun olacaktir.

Bu gibi çalisacak: Ögretmen Ilk identify veya Belirli Bir "sey" .Bu iyisi, bir fotograf olabilir ya olabilir yakin muayene için sinifin etrafinda geçti nesnenin kendisini göstermek istiyorum.

Bu sey, önemli hayat, ya da düsünce, ya da bu unsurlarin bir arada, eger bir özel ögrenci ile baslayan, Ögretmen daha sonra rica ediyorum. Ögrenci onun ya da onu cevabini açiklamak için kisaca istenecektir. Ögretmen sinif performansini olur.

Ögretmen Sonraki ayni ögrenciye ayni nesnenin ilgili sorular ek bir dizi rica ediyorum. Format "tartisma için bir sablona" verilmistir. Sorular Bu unsurlar nesnesi ile iliskilendirilmis sadece o kapsayacak. sey madde ve yasam ile iliskili olup olmadigini Örnegin, maddenin ve yasam Baslik Altinda sorular düsünce basligi altinda olanlar istedi ama olacaktir. Noktalarinin belli sayida dogru cevap için ögrenciye Ödül olacaktir. Sonuç olarak, bu ögrencinin test puanlari olacaktir.

Ögrenci soruyu yanitlarken bittikten sonra ögretmen o almali ve noktalarin sayisina esit plastik cips ögrenciye el kaç puan karar verecek. Her gün, sinifin sonunda ögrenciler bireysel olarak o ögrencinin adi altinda bir kitapta Onlarin sayisini kaydetmek istiyorum ögretmene cips dönecekti. Ögretmen dönem boyunca puan çalisan bir çetelesini tutmak istiyorum; ve bu ders için ögrencinin notunun temelini olacaktir.

Her ögrenci notlari için rekabette bir oyun alani olacagini Çok Bu "seyler" ile ilgili sorulara cevap esit firsat var That önemli olacaktir. Bu siniflarin bir dönem boyunca tüm ögrenciler kez ayni sayida nesneler hakkinda sorular sorulacaktir That Means.

Sorgulama düzenli turlarda ek olarak, ögrenciler Onlarin el kaldirmak suretiyle ilave puan kazanmak için bir firsat cevaplanmamis sorular cevap veya sablon ilgili yeni bilgi eklemek vardir olurdu:

Bir ögrenci özlüyor ya da düzenli turda yanlis bir soru cevaplar (a), ögretmen bir cevap vermek üzere davet edilecek sinifta baska ögrenciyi taniyacaktir. Soruya dogru cevap ise o ögrenci puani alacak.

Bir nesneye iliskin tüm soru yanitladi sonra (b), ögretmen ek yorumlarina sinif kadar açacak. Ögrenciler konuyla ilgili bu arz ek bilgi davet ve olacagini ögretmen olur sunulan bilgilerin degeri temelinde ögrenciye ödül puan. Bu bilgilerle ilgili bir soru oldugu yerde, gerekli olabilecek ögrenci kendi dogrulugu teyit ve puan kaydedilir önce ertesi gün bir rapor O aksam ödev içindir.

Yine, herhangi bir yazili testler olmazdi. Dersin notu yariyil harf notlarinin atama için bir standart karsi çizilen sirasinda ögrenciler Birikmis olan puan sayisi dayali olacaktir. Örnegin, nokta üst yüzde 20 "A" kazanmak olabilir; Sonraki yüzde 20, ve "B", vb

Bu bir ders olarak sunulursa, ögretmen sinifin önünde bir kara tahta ya da baska ekranda (en yüksek puana sahip) sinifinda ilk iki ya da üç ögrencinin isimleri ve nokta toplamlarini yazma olabilir. Yüksek basarili Onur ancak sinifta kismi olmayan herkese baskalarina mahcup yok.

 

Avantajlari:

1. Gençler fiziksel nesnelerin ilgilenen ve onlarin kökeni hakkinda dogal olarak merak ediyoruz. Bu nedenle, bu dersin konusu Kendiliginden ilginç olurdu.

2. Gençler de rekabet vardir. Onlar kisisel tanima istiyorum. Ögrenciler bu onlarin gözlerinin önünde gerçeklesen görürdünüz Çok elbette bu tür sinif deneyimi kendi içine rekabeti olusturmak istiyorum. Notu bu yarismada ziyade bir test kagidi derecelendirilmesi görünmez sürecine dayali olacaktir. Amaç puan kazanmaya dayali ögrenci disari kahramanlari yapmak olacaktir. Entelektüel merakli kahramanlar olacakti. Bu onlarin kabuklari ürkek disari çekin ve onlari akranlari ile entelektüel Onlarin sorulari tartismak güven verebilir.

3. Böyle bir ders doga bilimleri ile tarih birlestiren disiplinler arasi bir egzersiz olacaktir. Biyoloji ve ekonomi sey de atilmis olacaktir. Ancak, tartisma tutarli bir odak noktasi olacaktir.

4. Böyle bir ders olsun, yasam ve düsünce olusur nasil özel nesneler görmeye çevrelerindeki dünya ögrencileri daha çok farkinda olur. Onlar "büyük resmi" almak için varligi ileri Top üç parçali yapisini kesfetmek istiyorsaniz, onlar büyük bir geçmisi ve hizli büyüyen akademik alan egitim görebilirsiniz.

5. Böyle bir ders özel konular ve olasi bir kariyer bir ömür boyu ilgi yol açacak merak tutusturabilir. Biz de Bu kaynaklar akillica kullanildiginda O kadar gençler dünyanin dogal kaynaklarinin farkinda olmak istiyorum.

 

Teacher Resources:

Ögretmen detayli sablonlari veya sinifta Tartisilan tüm nesneler icin soru setleri olurdu. Ayrica bu sorular hakkinda ek bilgi elde etmek, internette ya da kütüphanelerde, kaynaklarin listeleri olabilir. Orada kursu yapmak icin nasil örnekler vermek gercek sinif ögretmeni tartismalari videoya olabilir. Ek bilgi almak ve belki de tartisma gruplarina katilmak icin kuru kurslara ilgi kisiler icin bir web sitesi olacakti.

 

Diger ?mkanlarimiz:

Bu kablo televizyon veya sosyal ortamlarda oynanan gayri salonu oyunu bir oyun gösterisi temeli haline gelebilir. Üclü varliginin düzeni cesitli sekillerde kesfedilmeyi oldukca yeni ve hazirdir.

Concluding Thoughts:

Buradaki fikir cok ciddiye düzeni almak veya bilimsel bilginin yeni bir ortodoks kurulmasi calisin ama, onlarin zihinsel kabuklari cikip, yeni yollarla dünyaya bakmak, özellikle genc insanlari tesvik yaratici olmak ve degil Hatta eglenin. Her seyden önce, o etraflarindaki dünyayi incelemek ve Kendi Bazi alanlari kesfetmek icin cocuklarin ilgi kivilcim tutusturmak oldugunu. Benzersiz yetenegi ile bir ögretmen seyler, bu onlarin ögrencileri ilginc yapmak ve yeryüzünde yasamaktadir bilimlerin ve diger bir gercekten degerli egitim anahtari olacak o dünya hakkinda belirli sorular ve cevaplar ile isil isil Onlarin hayal Set, tartisma kursun alanlar.

Bir benzetme: James Naismith, Springfield, Massachusetts YMCA fiziksel egitim egitmen, o New England kis aylarinda kapali oynanan olabilir güçlü bir oyun istiyordu 1891 yilinda basketbol maçi icat etti. Peki bu oyun olsa, basketbol mükemmelligi kendi bulusta ama oynama deneyimi ve gelenegi çok degil yatiyor tasarlanmis. Yani egzersizler bu seti dünya hakkinda düsünme ellerinden geleni yapmaya gençlere heyecanlandiriyor uygulama bir tür gelistirmek zorunda kalacaktir. Basketbol oyun tarafindan gelistirilen açik uçlu çemberler lehine seftali sepetleri ortadan Örnegin, kurallar degisiklikler olmasi gerekebilir.

 

geri dön: liste özeti--- geri dön: Ana sayfa

 

Bir çeviri için tiklayin:

ingilizce - Fransizca - ispanyolca - Almanca - Portekizce - italyanca  

basitlestirilmis Çince - Endonezya - Lehçe - Hollandaca - Rus      

 

TELIF HAKKI 2015 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.bighistorysite.com/things-coursedesigni.html