BigHistorySite.com

 

için: Ana sayfa

Üçlü varligi - Dünya baktigimizda bir yeni yol

William McGaughey tarafindan


Üçlü Varligi fiziksel çevrenin farkli dogasini ifade eden bir kavramdir. simdiye kadar bildigimiz gibi, bu ortamda evrende oldukça benzersiz. evrenin kendisi çesitli yerlerde dagitilan madde ve enerjinin olusur. Onun meselesi, çogunlukla diger kimyasal elementlerin çat pat ile hidrojen ve helyum oldugunu. Yeryüzünde malzemeler daha çesitlidir. Ama bu mesele hala - her yerde bulunan bir maddedir.

simdiye kadar bildigimiz gibi, yeryüzü bütün evren-ki canlilar var tek yerdir. hayatin bir özel türler, insanligin hem çevreyi ayna ve bunu degistirmek için kapasitesine sahip sekillerde düsünmek önyüklenebilir. Bu düsüncenin ajansi araciligiyla gerçeklestirilir. Adam bir deyisle düsünce ifade ve böylece kolektif eylemi kolaylastirilmasi sekillerde iletisim kurmak için benzersiz yazdirilabilir bir düsünce hayvan vardir.

Kül insan, biz ailelere-anne yükseltmek ve Bunlarin çocuklara ögretmek içine dogarlar. ögretim En Önemli nesne konusmak ve konusma anlama yetenegidir. ebeveynleri, kardesleri, vb - - önemli bir varligi vardir hemen sonra, bebeklerde bir ortamda hayatinda maruz kalmaktadir. Bu düsünce ifadesi önemli bir yasam becerisi Oluyor in bir ortamda ook oldugunu.

Bebekler ve çocuklar sorunsuz bir sekilde çesitli etkiler tez maruz kalmaktadir. Onlar madde ve yasam arasinda veya yasam ve düsünce arasinda ayrim ancak sametime seyi deneyimi yok. Bu yüzden gen ralli hayatinda yasanan bazi nesneler diger nesnelerden daha temelde farkli o habersizdir. Bu yazinin amaci farkliliklarini ortaya koymaktir.

Hayat madde farklidir, ya da maddi nesneler gerekir, bu o varlik haline gelir ve yükselen ve döngüsünün Ya sonunda düsen, öngörülebilir bir çevrimde varligini geçer. Canlilarin vadeye kadar yükselir, dogarlar, olgun yaratiklar var ve sonra düsüs zayif büyüyecek ve zaman certainement döneminde ölür. Kimyasal yapilari yol boyunca degisir. Yaratigin DNA'sinin içinde bir mekanizma vardir bu dönüsüm ?ste Kontroller.

Düsünce bir hayvan nasil hareket edeceklerini belirler beyin içindeki aktivite bir kaliptir. Bir tür eylem ayni türün baskalari ile iletisim kurmaktir. iletisim düsünürün akil ortaminin parçasi olur bir iç bilissel deneyim yararli olabilir. düsünce yoluyla birlikte hareket ?nsan, ook düsüncenin ürünüdür insan yerlesime bizim ülke içinde gördükleriniz çogu vb yollar veya yasanabilir yapilar, bina, dikim bitkileri dünyanin fiziksel ortami degistirin.

madde, yasam ve düsünce - Birlikte ele alindiginda, o zaman, bizim fiziksel çevre üç seylerin bir karisimi var. Bu Üçlü Varolus oldugunu. Bu varligin üç tip yani Intimately biz farkli bilesenlerin habersiz O iç içe geçmis bir dünya içinde-oldugunu. Hayat madde dünyasinda gömülü oldugu ve düsünce hayatinin Belirli Bir formu, insanin bilincinde deneyim gömülür. Biz hayat ve çesitli ürünler, kisiler, tek bir paketin parçasi olarak, düsünce ile moda zoals bkz.

disinda onun degisik bilesenlerine dünya bölme, ben genisletmek ve daha somut olarak insan bilincini odaklanmak için bir yol olarak Üçlü Varliginin kavramini sunuyoruz. Bu egzersiz yararlidir olsun ya da olmasin baska bir soru. Ancak, hayatin Amaçli biri kendini tamamen farkinda olmak ise, o zaman bu kavram yararli bir islevi görür. Ben dünyamizi üçlü nasil ortaya çiktigini kronolojik ve bazi ayrintili olarak anlatir Üçlü Varliginin Tarihi baslikli bir kitap yazdim. Bu mektup yazma Bu ?sin bir arkadastir.

Ben mevcut tartisma farkli bir sekilde dünyaya bakmak için ilham olacagini umuyoruz. Sadece sizin etrafina bakmak ve Varligin çesitli türlerini belirlemek. O saf madde (yasam ya da düsünce hiçbir iz olan) olan ne görüyorsunuz? O yasami temsil ne görüyorsunuz? Eger insan düsüncesinin bir ürünüdür ne görüyorsunuz? Tüm görünür ya da fiziksel nesnelerin konuyu birlestirin ama hayat ile veya düsünce ile onlarin iliski gibi bu gereklilik açiklama Varolusun diger iki kategoride bazi vardir olacaktir.

Bu nedenle, analitik düsünebilen. Beton bilinci ile düsünün. kendi deneyimsel bindirme Stripped, bu dünyada görmek Iste bu nedir? Üçlü Varolus kavramini sunarken, ben farkindalik yeni formlar açmak ve esit yararli ol olabilecek bir zihinsel egzersiz öneriyorum.

 

***** *** ***** *** ***** *** *****

Üçlü Varligi Hakkinda: Bazi Ek Düsünceler

 

Madde, yasam ve düsünce - Yeryüzündeki maddi kosullar, üç farkli türde olusur factthat veya olma "üçlü varligi" klapa. Evrenin en yalniz madde olusur. Toprak, diger yandan, canli türleri üretti. Bir tür, adam düsünce yetenegine sahiptir. Düsünce derinden dünyanin çevre etkilenme HAS.

Burada fikir, biz tez-bir bütün olarak görmek o varligin üç tip yüzden iyice eklemlenmis durumda bir ortamda yasamak bu asiri ediliyor. Bununla birlikte, bilesen elemanlari arasinda ayirt etmek mümkündür. Ben insan varliginin gerçekligi daha bilinçli olma Araci Olarak bu analitik egzersiz tesvik tesvik edecektir.

Ben arda olmak her türü veya nasil ortaya çiktigini açiklar bir kitap, "Üçlü Varliginin Tarihi", yazdim. Big Bang ile evrenin maddenin varligini geldi. Daha sonra Dünya üzerindeki yasami çikti. Sonra insan hayatini ve medeniyetini geldi. Medeniyet düsünceler-de fiziksel yönü vardir Onlarin kombine etkisi ile, bir komplekstir. Kül insan düsünce dünyanin ortami degistirir, biz tecrübe tek bir aleme üç farkli unsurlari sikistirma dünyanin yeni bir tür ile karsi karsiya kalirlar.

Sen olabilir Wherever (ama özellikle açik havada) Eger olmanin farkli tespit edebilir. Kayalar saf madde vardir. Yani Gölcük veya göllerde birikmis sudur. yeryüzü üzerine en manzara size arazi kapsayan otlari ve diger bitkiler bakin. Bazen hayvanlar hakkinda scurrying göreceksiniz. Burada hayat resmin içine kendini enjekte. düsünce ile ilgili olarak, ben onun ürünü insan beyninin içinde farkindalik ve daha ringless iç pariltisi kastediyorum. Bizim yasam alani görmek ne çok özellikle sehirlerde, yapay. Biz yollar, binalar, otomobil, mobilya, ve insan düsüncesinin diger ürünler. Bu da, insan deneyiminin bir parçasidir.

Nasil dünyayi bu sekilde görmek için yardimci olabilir? Ben önerilere açigim. Biz karsilasiyoruz fiziksel nesnelerin içinde farkliliklarin farkinda olmak ilk adimi atmis. Ama simdi bir sey daha zamanidir. Yani insan benzersiz deneyimi önyüklenebilir olarak farkindalik kendi modunu olusturmak için bir meydan okuma olarak bu bir yorum sunuyor.

 

için: Ana sayfa

 

Bir tercümeye için tiklayin:

Ingilizce - Fransizca - Ispanyolca - Almanca - Portekizce - Italyanca

Basitlestirilmis - Endonezyaca - Lehce - Hollandaca - Rusca      

     

TEL?F 2016 THISTLE ROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

http://www.bighistorysite.com/BHstatementi.html