BigHistorySite.com

geri dön: Ana sayfa

Üçlü Varolus¸ Tarihi: Madde, Yas¸am ve Düs¸ünce

William McGaughey tarafindankitap hakkinda

 

I. içindekiler Tablosu

 

Üçlü Varolus¸ Tarihi: Madde, Yas¸am ve Düs¸ünce


William McGaughey tarafindan

Bölüm 1 Cosmos Kökeni
Bölüm 2 Dünya ve Günes Sistemi
Bölüm 3 Life on Earth Görünüyor
Bölüm 4 Tür lnsan Görünüyor
Bölüm 5 lnsan Kültür ve DüsünceBaslangici


Bölüm 6 Uygarlikllk Epoch : lmparatorluk Hükümeti Gelisimi
Bölüm 7 Uygarlik lkinci Devre : Dünya Din Gelisimi
Bölüm 8 Uygarlik Üçüncü Dönem: Ticaret ve Egitim Gelistirme
Bölüm 9 Uygarlik Dördüncü Dönem: Haberler ve Eglence Gelisimi
Bölüm 10 Uygarlik Besinci Dönem: Bilgisayar Gelisimi


Bölüm 11 Akilli Makine Yasam
Bölüm 12 Büyük Tarihçe


ek
bibliyografya
indeks

 

II. Kitapla ilgili diger bilgiler

Fiyat : Kopya basina 26,95 $

Yayinci : Thistlerose Yayinlari - Üreticinin Web sitesine bakin

Dagitim: Bookmasters , Ashland , OH

ISBN: 978-0-9-605630-7-4

Kitabin Türü: metin için kapakli , 5.5 " x 8.5" , 544 sayfa , 10 punto Palatino yazi

Çizimler : 170 siyah ve beyaz

Tablolar: 31

Diger : apandisit, kaynakça ve dizin vardir

Yayincinin dogrudan siparis için: Thistlerose Yayinlari , 1702 Glenwood Avenue, Minneapolis , MN 55405 , ABD arti 3,95 $ nakliye ve tasima ( yabanci siparisler : 10,00 $ nakliye ve tasima) (ABD Dolari ) 26,95 $ için banka çeki veya havale gönderin . Isim, adres, e-posta adresi : Bu bilgileri kapsamak için emin olun . Eger memnun degilsenizkitap 30 gün içinde tam bir geri ödeme için iyi durumda iade edilebilir. ( Nakliye ve tasima iade edilmez )

yayincinin sitesindeki: Thistlerose.com baglanti

 

III. Yazar hakkinda

Yale Üniversitesi'nden 1964 mezunu , William McGaughey 2000 yilinda yayinlanan kitabinda Uygarlik Bes Dönemleri, dünya tarihinin yeni bir teori sundu. Bir arkadasi kitap , Ritim ve Öz - Bilinç , ertesi yil yayimlandi. McGaughey önemli tarihçilerden bir grup tarafindan , Salzburg , Avusturya kurulusunun50. yildönümünde 2011 yilinda New Orleans MedeniyetlerKarsilastirmali Çalismasi içinUluslararasi Dernegi'ninyillik toplantisinda, program baskani oldu. Ayrica Ekim ayinda Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi , 2013 at Globalistics - 2013 uluslararasi bilimsel konferansa katildi. McGaugheyyeni kurulan Uluslararasi Big History Association aittir ve su anda Minneapolis yasiyor.

 

IV. Kitabin temalar kisa açiklamasi

Madde, yasam ve düsünce: Bu tarih , Büyük Tarihitarz , varligimizin üç türleri üzerine odaklanarakevreninyaratilishikayesini anlatiyor . Mesele yaratilishikayesi Big Bang , yildizlarin vegünes sistemi ve gezegen toprakolusumunu içerir . Hayatinhikayesi Homo sapiens dahil canli türlerininkökeni ve evrimi kapsar . Düsüncehikayesi düsünce süreçleri makineler tarafindan artan gelismisligi ile çogaltilmis olabilir beklentisiyle ile çesitli sekillerde insan düsüncesininhikayesi . lnsan düsünce , kelimelerin somutlasan ilk konusulan ve daha sonra yazili ve basili metinler veya elektronik codings sözel ve matematiksel formülasyonlar edilir . Medeniyetdöneminde, düsünce ardisik iletisim teknolojileri yoluyla ifade edilir . Bu toplumda isleyen kurumlarin yani sira makinelerinde somutlasan edilir. Dünya tarihi insan ve insan topluluklari içinde güç ve pozisyon için mücadeleyaratici düsüncelerintezahürüdür . Ancak, gelecekte yapay zeka yalan olabilir .

 

V. Cirolar

“Güney Asya'nin bir tarihçi olarak , ben birkaç meslektaslari ile birlikte Minnesota Üniversitesi'nde karsilastirmali dünya tarihini tanitti . Dünya tarihine ve büyük tarih William McGaughey parlak risalesi insan uygarliginin baslamadan önce uzun bir geri yas bizi alir ve nedensel önemi diger olaylar ile birlikte birçok formlarda hayatini kapsayan yeni bir tarih yazimi bir boyut temsil etmektedir.”

- David Kopf , tarih fahri profesörü , Minnesota Üniversitesi


“ Bizim zamanlarda biz büyük bir hayatimizin üzerine etkisi, bizim medeniyet ve bizim küçük gezegenini sahip çesitli sistemleri ile basa. Dolayisiyla kozmoloji ve medeniyetinçok genis baglaminda yasamkitabin entegre yaklasimi Cosmosgeçerli gelisimindeamaç ve kendimiz gibi varliklarin stratejisinin daha iyi anlasilmasi için bizi hazirlar.”

- Dr Andrew Targowski , Western Michigan University , MedeniyetlerKarsilastirmali Çalismai içinUluslararasi Dernegi baskani emekli , Lehçe Infostrada ( Bilgi Otobani ) yaratcisi


“ Bu Polybius, Kant , Herder ve Hiristiyan tarafindan evrensel tarihinçizgisini devam eden bir felsefi zengin bir kitap. Bu yapay zekayari fantastik bir dönemin baslangiçta gebe medeniyetlerin bir dizievreninbasindan itibaren bizi götürür.”


- Profesör Tatiana Shestova , küresel çaismalarin fakülte , Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi

cover

Kitabin ön kapagi

 

için: cosmohistorian --- geri dön: Ana sayfa --- için: zamani geldi

Bir çeviri için tiklayin:

ingilizce - Fransizca - ispanyolca - Almanca - Portekizce - italyanca  

basitlestirilmis Çince - Endonezya - Lehçe - Hollandaca - Rus    

TELIF HAKKI 2014 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.bighistorysite.com/aboutthebooki.html