BigHistorySite.com

Uyari: Bu bir makine çevirisi oldugunu. Yanlisliklar olabilir.

geri dön: Ana sayfa

 

Düsünce hakkinda

Ben düsünce bir süreç olmaktan ziyade bir tür olarak bana görünüyor, çünkü yasamla ve madde ile düsünce iliskilendirme rahatsiz degilim. Beynin içinden akan samimi bir insan deneyimdir. Oysa, düsünce olmanin diger iki tip benzer bir sey ile iliskilidir.

madde ve yasam ayni statüde koymak, ne biz burada düsünüyorsaniz dünyada sergilenen düsüncenin ürünüdür Yani söyleyebilirim. Yeryüzünde bkz O insanlik tarafindan olusturulan nesnelerin tecelli düsünce edilir.

Ayni hayat için de geçerlidir. Biz onlarin DNA ile ilgili ziyade toprak yasayan bitkiler ve hayvanlar bahsediyoruz. Ne hayat dedigimiz onun görünür bir tezahürüdür.

Hatta olsun maddi nesneler olusturulur hangi bir "tohum" vardir. Ama biz görmek ve oldukça Onlarin atomik veya moleküler yapilardan daha dokunma ne bahsediyoruz.

Bu nedenle bize tam gelismis bir varlik ve olusturuldugu Hangi tohum arasinda bir ayrim çizelim. Bu sekilde, biz olmanin diger iki tip ayni statüde, düsünce, tohum koyabilirsiniz.

Maddenin tohum kendi atom ve atom alti parçaciklar oldugunu. hayat çekirdegi DNA'sini ihtiva eden dogurgan hücredir. düsünce tohumu samimi bir süreç olarak düsünülmektedir - biz bilinçli varliklar deneyim hemen neler.

tohumdan tam gelismis varlik, dogasi geregi bir yetiskin tezahürüdür çikar. Fiziksel varlik atomik yapilarinin bir sonucudur. Yasayan bitki ve hayvan DNA çikintilar vardir. bilinçli insanlar tarafindan olusturulan nesneler düsünmenin sonucudur.

düsünce ürünlerine bakin ziyade kendisini düsünce olmalidir Yani, ben, varligin diger iki tip ayni statüde koymak düsündüm. süreç kendi dünya yaratmak yoluyla tasir. Burada önemli olan, bireysel düsünceler sayi ve sözcük mekanizmasi yoluyla insanligin kolektif bilgisinden yapay bir fiziksel dünyayi yaratmak nasil.

düsünce ile ilgili olarak, insan iç ve düsünme eylemlerinin arkasinda duran kiskirticisi oldugunu. iliski madde ve yasam durumunda burada daha farklidir. insanin kelimeler araciligiyla düsünüyor. Kelimeler ortak aktivite ve anlayis kolaylastirilmasi. Ne bu baglamda düsünce çagri gerçekten insan düsüncesinin kolektif bir üründür - Dünyada Çikacak bazi seyler Neden düsündüm.

Onlar hayati gözlemlemek ve önemli olarak insan düsünce ürünlerini gözlemlemek ama biz süreç kendi kimligi ile birlestirir çünkü objektif bunu anlamak için kendisini düsünce gerçekten çok yakin.

Düsünce bu sekilde bir dünyevi bir nesne olur: Birincisi hayvansi insan düsünce vardir. Ardindan söylenen sözler baskalarina iletilir düsündüm. Bir sonraki asamada, kelime yazilir. Yazma insan dünyasinda Onlarin varligini artirir. Yazili kelimeleri daha sonra etki Onlarin yelpazesini genisletmek için yazdirilir. Yazi dilinin tarafindan bir arada tutulan bir kültür yaratilir.

Yani yazili kelimelerin yazili iletisim formüle edilmistir bilgi Oldu ifade düsündük. bilimsel devrimle fiziksel dünyayi degistirme yetenegine talimatlar geldi. DÜsÜNCESi olgun faz Bazi sekillerde insanliga hizmet etmistir nesneler dünyanin fiziksel kaynaklarin yaygin kullanimini getirdi. BÖYLECE yapay nesneler yeryüzünde bulunan varliklarin türleri arasinda yasam ve maddi kaynaklari katildi.

 

için: kitap hakk?nda --- geri dön: Ana sayfa --- için: zamani geldi

 

Bir çeviri için tiklayin:

ingilizce - Fransizca - ispanyolca - Almanca - Portekizce - italyanca  

basitlestirilmis Çince - Endonezya - Lehçe - Hollandaca - Rus      

 

TELIF HAKKI 2016 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.bighistorysite.com/aboutthoughti.html