BigHistorySite.com

Uyari: Bu bir makine çevirisi oldugunu. Yanlisliklar olabilir.

geri dön: Ana sayfa

 

Nasil "Üçlü Varolus" var


William McGaughey tarafindan

 

Üçlü Varliginin kurucu unsurlari madde, yasam ve düsünce vardir. Bu ne anlama geliyor?

Madde fiziksel evreni kapsar varlik türüdür. Enerji ile birlikte, mevcut ya da belirli zamanlarda belirli uzaysal yerlerde faaliyet göstermektedir. Biz öncelikle Mendeleev, periyodik tabloda düzenlenmis gibi kimyasal elementlerin yoluyla maddenin yapisini anlamak. Bu Üçlü Varolus olusur, sadece yeryüzünde olmasina ragmen Madde evrende bulunur.

Onlari hiç var için varlik, yasam ve düsünce diger iki tür, ayni zamanda maddi gerekir var oldugunu fark etmek önemlidir. Platon'un ragmen teorileri, yasam ya da düsünce fikri kendi varligini desteklemek için yeterli degildir. Her biri için, fiziksel bir baz olmasi gerekir.

Yasam da kimyasal elementlerden olusur. Ancak, RNA ve DNA molekülleri o kendini çogaltmak için de yaratma ve kendi yapisini koruyarak ve amaçli ortaminda diger fiziksel nesneler yikmak ve kimyasal degistirmek için yetenegi özel bir özelligi verir. Diger fiziksel varlik aksine, canlilarin yasam döngüsü ile iliskili zaman sinirli bir süre boyunca mevcuttur.

Bu düsünce fiziksel var nasil anlamak daha zordur. ?nsan bazi ruhsal deneyimler farkinda belirli zamanlarda vardi vardir. Düsünce dünyasi ile bizim bilinçli arayüz. Nörologlar ne düsünce olarak tecrübe beynin içindeki nöron atislarda sonucu oldugunu, ancak bize bildirin. Düsünce bu nedenle yer alirken bazi bilinçli deneyimler yaratan bir elektro-kimyasal bir islemdir. Baslangiçta bir olaydir.

Bu hepsi olsaydi, düsünce pek dünyamizi olusturan ancak, bunun yerine, hayatin salt bir nitelik olacak varliklarin bir üçleme dahil olmak Merit olacaktir. Diger hayvanlar düsünce türleri düsünülebilir benzer nöral süreçleri var. Hatta bitkilerin hayatta kalmak için ne yapmalari gerektigini "bilmek". Ancak insan düsüncesi, çünkü onun çevre üzerindeki olmustur etkisi özeldir. Bu, bugün yeryüzünde faaliyet en aktif ve güçlü bir kuvvettir.

Bazi sert ve hizli kurallar sinirlari vardir Eylül That olmanin üc tip arasinda. Sen madde nefes - havada Öncelikle azot ve oksijen. O Ayrica süt veya meyve suyu hayatin ürün ile karisik su, su, Ama zaman, madde icmek. Sen ne kadar da hayat, hayvan ve sebze, mineraller Hem yemek: tuz gibi yenilebilir. Sosyal adetler diger ?nsan etini yemeyin 'demek; gida olarak insan türü sinirlari kapali. Kendisi kadar bildigim kadariyla fiziksel beslenme saglayin degil düsündüm.

Ilkel din veya kendinden vizyonlar disinda, ?nsan Varliklari inorganik madde ile iletisim yok. Bir dag veya göl sey söylemek, bu yanit vermez. Böyle seyler hic zihin veya Iletisim icin birlikte ses verici var. Diger ?nsan, hayatin disinda da bilincli bizimle etkilesim sinirli kapasiteye sahiptir. Hayvanlar bitkilerden daha etkileyici. Biz onlar düsünüyorsun Ne iyi bir fikrim var ama asla emin olamazsiniz, böylece evcil hayvanlar vücut dili ile bize konusmak. Bu gerekli ve tam bir sekilde bizimle düsüncelerini paylasmak icin baska bir insani alir. Bu bizim türler kadar güclü hale insan irkinin özel yetenegidir.

Üçlü Varlik onun rolü ile ilgili, düsünce fiziksel kaynaklarin kullanimini basta olmak üzere, insanligin kolektif çalisma ile iliskilidir. "Düsünme" ile sinirlidir Ne basina yaptigi düsünce dünyayi farkli bir yer haline, bu maddi kaynaklarin üstlenir olarak nasil olursa olsun kadar degil. Bizim dünyada gördükleri kadar çok yapay - yani, insan yapimi - ve her tür nesne belirli bir düsünce izlenebilmektedir veya yaratilmasina yol açan düsünce ayarlayin.

Eger çevrenizdeki bakarsaniz, birlikte, Üçlü Existence olusturan varligin üç tür örneklere bakin. Okyanus bakmak ve su görmek. Gökyüzüne bak ve bulutlari veya yildiz görüyorum. Bunlar inorganik maddelerin örnekleridir. Yeryüzünde asagi bakarsaniz Ayni sekilde, kayalar veya kum görebilirsiniz.

Etrafinda da hayatin kanitidir. Sen ve senin adam insan olmanin bu tip örnekleridir. Ayrica köpekler, kediler, sigirlar, kuslar, sincaplar, böcekler, solucanlar ve diger hayvanlar vardir. Hatta daha belirgin çesitli bitkiler içeren sebze kralliktir. Adam yasadigi yeryüzünde bu kismi biz vahsi diyoruz yasam biçimlerine üzerine verilir.

Ben varliklarin üçleme düsünce söz ederken, öncelikle dünyada bulunan yapay nesnelerden düsünüyorum. Dogal manzaralar beton yapilar, makineler, metal, plastik veya tahtadan yapilmis faydaci nesneleri içeren kentsel habitatlarin yerini almis. Eger kapali iseniz, neredeyse sadece bu nesne türünü görüyoruz. Verilen, onlar maddeden ibaret olan ama onlari tüm ayirt edici tasarim ve amaç vermis insan düsüncesi oldugunu. Düsünce üzerinde oturuyor sandalye yaratti. Bu bir süpürge sapi içine bitki hayatin ahsap kalinti döndü. Bu içme suyu tutabilir cam içine silikon taneleri dönüsmüstür.

Bu çesitli nesneler kendisini düsünce ziyade düsünce ürünleri bile, onlar yapildigi malzeme ile daha Üçlü Varliginin üçüncü üyesi ile iliskilendirmek istiyorum. Hayat kendini sürdürebilmek için inorganik maddeler devours, yani düsünce amaçlarini uygun madde ve hayat hem sahiplendigi gibi. Tersine, yasadigimiz dünyanin hemen hemen DÜsÜNCES? ürününün olusur.

Hayat dünyanin kompozisyon üzerine geçtiginden etkisi düsünün. mercan ve diger deniz canlilarinin biraktigi kalsiyum iskeletler yeryüzünün içindeki kireçtasi muazzam tabakalarini üretmislerdir. yil yüz milyonlarca yasayan bitkilerin çürümüs ve sikistirilmis kalintilari önce kömür, petrol ve dogal gaz zengin yataklari yapmamislar. Yani insan zekasi, çok dünyanin fiziksel çevre onun kalinti birakarak oldugunu. Kisileri düsünerek tasarlanmis insa edilen ve isletilen makineler insan toplumu araciligiyla iletilen amaçlar dogrultusunda dogal dünyayi degistirdi.

DÜsÜNCES? süreçleri onlarin en derin kreasyonlar insanligin bilgi birikimi bagli oldugunu biraz benzersizdir. Bütün buluslar veya birçok farkli kisiler tarafindan vardi anlayislar teknoloji tek bir evrensel olarak erisilebilir sistemde odakli hale gelir. O bunu mümkün kilar iletisim insanligin essiz yetenegidir. Ve insan teknoloji yeryüzünde kosullari dönüstürdü.

?nsanlik da hayatin durum ölümü kendisi empoze etti sinirlama benzersiz farkindadir. Genetik süreklilik aniden yerini alamaz Kisisel düsünce sistemlerinin sona erdi. Hayat "alt" formlari da ölüm deneyimi olmasina ragmen, biz yalniz zaman geldiginde de önce bu gerçegi düsünmek mümkün. Biz düsünce yaratiklarin bir gün ateskes varligini olacak gibi düsünmek korkunç bir duygu. Kimse var çikiyordu bir süreç geçmesi nasil hissettigini düsünebiliyor musunuz?

Bazilari için, din kesin ölüm karsisinda teselli sunuyor. Kimin sözleri Charles Wesley kaydetti Metodist ilahi yazar atfedilen bir kederli melodi ile sona erer. Gider:

Ve ben ölmek için dogdum ben?
Bu bedeni yatip!
Ve benim titreyen ruhu uçmak gerekir
Dünya bilinmeyene?

 Derin gölge bir arazi,
Insan düsüncesi ile delinmemis;
ölülerin kasvetli bölgeleri,
Her sey Nerede unuttum edilir.

Yakinda ben gitmek toprak itibaren,
Bana ne olacak?
Sonsuz mutluluk ya da keder
Sonra benim kisim olmali!

Trompet sesi tarafindan waked,
Benim mezardan ben dirilecek;
Zafer taçlandirilmis olan ve Yargiç bkz
Ve alevli gökyüzünü görüyorum! "

Sonsuz düsünce ve çabuk bozulan yasam, hem Triple Varliginin parçasi arasindaki acili çatisma burada var. Biz birkaç farkli alemlere kesisme noktasinda duruyor. Düsünce (yapay zeka) yasam olmadan varolabilir olsun bizim zaman bir pres husustur.

geri dön: Ana sayfa

 

Bir çeviri için tiklayin:

ingilizce - Fransizca - ispanyolca - Almanca - Portekizce - italyanca  

basitlestirilmis Çince - Endonezya - Lehçe - Hollandaca - Rus      

 

TELIF HAKKI 2015 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.bighistorysite.com/howitexistsi.html